For Help or to Order
+48222116711
Call Now!
Dynamiczna symulacja molekularnych procesów zachodzących w kanale potasowym, który został poddany otwierającemu działaniu TRX2 – © Oxford Biolabs Ltd.

Ostatnie odkrycia wykazały, że w skórnych brodawkach włosowych mieszczących się w mieszkach włosowych człowieka znajdują się kanały potasowe. Tym samym dla naukowców otworzyło się nowe pole badawcze. Zaburzenia działania kanałów potasowych stwierdzono w wielu chorobach, na przykład w zapaleniu wątroby typu C i cukrzycy. Te małe struktury białkowe, wyglądające jak pory, regulują transport jonów potasu przez błonę komórkową i pełnią główną rolę w utrzymywaniu funkcji i aktywności mieszków włosowych.

Naukowcy wykazali, że u ludzi, u których dochodzi do wypadania włosów, występują zaburzenia w funkcjonowaniu kanałów potasowych w mieszkach włosowych. Skutkuje to zmniejszeniem potencjału błonowego i zakłóceniem transportu jonów przez błonę komórkową mieszków włosowych – co powoduje ich miniaturyzację i wypadanie włosów.

Na podstawie tych badań TRX2 opracowało kurację służącą stymulacji wzrostu włosów na poziomie molekularnym, która przywraca funkcję kanałów potasowych w mieszkach włosowych.*

W skład molekularnego suplementu na porost włosów TRX2® wchodzą naturalne substancje, które znajdują się we właściwych stężeniach w zdrowych włosach, a w przypadku ich niedoboru występuje wypadanie włosów. Molekularny suplement na porost włosów TRX2® to znajdująca się w trakcie postępowania patentowego kompozycja składników odżywczych, które w badaniach laboratoryjnych wykazywały dodatni wpływ na zatrzymanie wypadania włosów i wspomaganie ich wzrostu dzięki:

1. Utrzymywaniu potencjału błonowego mieszków włosowych
2. Stymulowaniu syntezy de novo kanałów potasowych*
3. Przywracaniu działania i funkcji kanałów potasowych*
4. Hiperpolaryzacji błony mieszków włosowych*

TRX2® wspiera zdrowie włosów na poziomie molekularnym*

Zwiększenie zasobów energii w mieszkach włosowych*

W 2007 Foitzik i współpracownicy wykazali, że winian l-karnityny wspomaga wzrost włosów. Wysunięto hipotezę, że l-karnityna stymuluje wzrost włosów na skórze głowy poprzez zwiększenie proliferacji i zmniejszenie apoptozy (naturalnego procesu śmierci) w komórkach mieszków włosowych. Produkty TRX2® jak pierwsze wykorzystują potas i winian l-karnityny jako aktywne składniki kuracji na porost włosów. Badania dowodzą, że winian l-karnityny pobudza wzrost włosów poprzez zwiększenie dostaw energii do gwałtownie namnażających się komórek macierzy włosa w fazie anagenu (faza wzrostu) – energii, która jest potrzebna do pełnej aktywności biologicznej kanałów potasowych w mieszkach włosowych.

Utrzymywanie potencjału błonowego w mieszkach włosowych*

Potencjał błonowy to różnica potencjałów pomiędzy wnętrzem komórki a jej otoczeniem. Zależy on od kanałów potasowych, dzięki którym następuje transport jonów wbrew gradientowi stężeń. Komórki brodawek włosowych ze sprawnymi kanałami potasowymi mogą osiągnąć maksymalny potencjał błonowy, dzięki czemu działają na najwyższym poziomie aktywności biologicznej. Jeśli jednak występuje zaburzenie pracy kanałów potasowych w mieszkach włosowych, potencjał błonowy zmniejsza się i dochodzi do wypadania włosów.

TRX2® zawiera składniki, które stymulują syntezę kardiolipiny, ważnego składnika błony komórkowej brodawek włosowych. Kardiolipina odgrywa kluczową rolę w zachowaniu potencjału i integralności błony komórkowej mieszków włosowych. TRX2® wytwarza więc idealne środowisko lipidowe dla kanałów potasowych, dzięki czemu mogą one pracować z maksymalną wydajnością.

Stymulacja syntezy de novo kanałów potasowych w mieszkach włosowych*

W kanałach potasowych, które znajdują się w ludzkich mieszkach włosowych, występują trzy aminokwasy: leucyna, izoleucyna i walina (często określane jako BCAA, czyli aminokwasy o rozgałęzionym łańcuchu bocznym).

Dzięki włączeniu tych składników do naszego kompleksu znaleźliśmy sposób na przywrócenie odpowiedniego potencjału błonowego komórek włosów i stymulowanie syntezy nowych kanałów potasowych w mieszkach włosowych.

Stymulowanie aktywności i funkcjonowania kanałów potasowych*

Działanie kanałów potasowych w mieszkach włosowych jest regulowane przez wewnątrzkomórkowe poziomy nukleotydów (ATP i ADP). Dlatego też pobudzenie elektryczne błony komórkowej jest związane z jej metabolizmem. Ten proces kontroluje wiele różnych funkcji komórkowych.
TRX2® zawiera kilka źródeł ATP. Suplement wpływa na transport wysokoenergetycznych produktów pochodzących z żywności do mitochondriów, gdzie zostają przekształcone w ATP. Energia ta jest potrzebna do prawidłowego działania kanałów potasowych i transportu jonów przez błony komórkowe.

Wspieranie wzrostu włosów przez hiperpolaryzację błon mieszków włosowych*

Kompleks TRX2® działa podobnie do zatwierdzonej przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) kuracji minoksydylem – otwiera kanały potasowe. TRX2® zwiększa rozmiar mieszków włosowych dzięki hiperpolaryzacji ich błon – włosy stają się gęściejsze i dłuższe.
Nasz suplement zawiera naturalny związek, niacynę, witaminę podobną budową do minoksydylu. W połączeniu z innymi składnikami TRX2® niacyna wpływa na odpowiednią aktywację kanałów potasowych i wspomaga tworzenie zdrowych mieszków włosowych.

Minoksydyl – substancja otwierająca kanały potasowe

Minoksydyl podawany miejscowo jest najczęściej stosowanym lekiem pobudzającym porost włosów w łysieniu androgenowym u mężczyzn i kobiet. Jest to jednak silny lek, który ma dobrze udokumentowane działania uboczne. Wykazano także, że po zaprzestaniu leczenia minoksydylem w ciągu kilku miesięcy szybkość wypadania włosów powraca do stanu początkowego (więcej na ten temat). Pierwotnie był to lek doustny stosowany w terapii nadciśnienia tętniczego. Zauważono jednak, że częstym objawem ubocznym w czasie jego przyjmowania był nadmierny porost włosów. Nie znany jest dokładny mechanizm działania minoksydylu na mieszki włosowe. Wiadomo jednak, że aktywuje on kanały potasowe, tak więc działa na te same struktury, co suplement TRX2®.

W porównaniu do minoksydylu TRX2® jest jednak w 100% naturalnym suplementem diety. Dzięki niemu do mieszków włosowych dostarczane są składniki odżywcze, a włosy pozostają zdrowe. Nie ma poważnych działań ubocznych, komplikacji ani problemów – po prostu uczciwe, zauważalne rezultaty.

Aktywne składniki
TRX2® są umieszczone
w kompleksie stymulującym
kanały potasowe
i dostarczane z krwią
do mieszków
włosowych
w celu
osiągnięcia
największych
korzyści.

Opracowanie odpowiedniej formuły preparatu składającego się z naturalnych składników było dużym wyzwaniem i wymagało opracowania nowych metod badawczych. Po wypróbowaniu setek różnych połączeń mikroskładników pokarmowych opracowaliśmy taką formułę, która zawiera wiele unikalnych i silnie działających substancji. Dzięki temu osiągnęliśmy sukces tam, gdzie nie udało się to innym. Nasz produkt chroni komórki włosów przed uszkodzeniami i miniaturyzacją.

Poniżej wymieniono korzystne działania suplementu na poziomie komórkowym:

Poziom komórkowy

  1. Wzrost potencjału błonowego w brodawkach włosowych znajdujących się w mieszkach włosowych*
  2. Synteza de novo kanałów potasowych*
  3. Zwiększenie aktywności i funkcjonowania kanałów potasowych*
  4. Hiperpolaryzacja mieszków włosowych*

Nasz produkt jest przeznaczony dla osób cierpiących na wczesne stadium wypadania włosów (1-4 stopień w skali Norwooda). Niektóre z korzyści opisywanych przez osoby, które regularnie przyjmują trzy kapsułki dziennie molekularnego suplementu na porost włosów TRX2®, to:

Zauważalne efekty

  • Znaczne zatrzymanie wypadania włosów*
  • Wspieranie wzrostu włosów – również w okolicy czołowo-skroniowej*
  • Wyraźnie mocniejsze i bardziej gęste włosy*

Gwarancja zwortu kosztów

Zobacz kto mówi o TRX2®

* Niniejsze stwierdzenia nie zostały ocenione przez agencje regulacyjne ds. leków. Niniejszy produkt nie jest lekiem ani lekarstwem, i nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom. Niniejszy suplement będący w toku postępowania patentowego zawiera składniki odżywcze, które wspomagają i utrzymują normalny wzrost włosów. Cynk, selen i biotyna przyczyniają się do utrzymania włosów w normalnej kondycji. Normalne włosy charakteryzują się również zdrowym wzrostem i wypadaniem w normalnej ilości. Rezultaty mogą się różnić i są zależne od indywidualnej przemiany materii. W przypadku ciąży, karmienia, przyjmowania leków lub chronicznej choroby prosimy o kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania niniejszego produktu. Aby zapoznać się z zagrożeniami i skutkami ubocznymi, prosimy przeczytać ulotkę i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przeczytaj ograniczenie odpowiedzialności. Przeczytaj uwagi prawne.

Ostrzeżenie: Cała zawartość niniejszej strony internetowej bazuje na opiniach i badaniach Oxford Biolabs Ltd., chyba że zaznaczono inaczej. Poszczególne artykuły są oparte na opiniach ich autorów, którzy mogą zachować do nich prawa autorskie. Informacje zamieszczone na niniejszej stronie nie mają na celu zastąpienia porad wykwalifikowanego lekarza i nie mogą być postrzegane jako porady lekarskie. Ich celem jest wymiana wiedzy i informacji uzyskanych z badań i doświadczeń Oxford Biolabs Ltd. i jego pracowników. Oxford Biolabs Ltd. zachęca do podejmowania własnych decyzji dotyczących zdrowia, opartych na własnych doświadczeniach i we współpracy z wykwalifikowanym lekarzem. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi warunkami świadczenia usług, polityką prywatności i pełnymi zastrzeżeniami tutaj.

© 2009 - 2017 Oxford Biolabs Ltd. Robert Robinson Avenue, The Oxford Science Park, Oxford OX4 4GA, United Kingdom