For Help or to Order
+48222116711
Call Now!

Budowa kanału potasowego

Naukowcy przez wiele lat nie byli w stanie odkryć, co dokładnie powoduje wypadanie włosów. To wyjaśnia dlaczego, pomimo bardzo dużej liczby osób, których dotyczy problem nadmiernej utraty włosów, obecnie istnieje niewiele sposobów na poprawę ich sytuacji.

W ostatnich dziesięcioleciach pojawiły się różne teorie dotyczące mechanizmów molekularnych leżących u podłoża wypadania włosów. Chociaż nasza wiedza jest wciąż ograniczona, ustaliliśmy, że główne przyczyny wypadania włosów można sprowadzić do::

  • a) predyspozycji genetycznych,
  • b) hormonalnego wpływu androgenów (np. DHT, dihydrotestosteronu),
  • c) zmniejszenia krążenia krwi wokół mieszków włosowych,
  • d) deaktywacji komórek macierzystych włosa.

Dostrzegliśmy istotne zapotrzebowanie, które dotychczas pozostawało bez odpowiedzi, i w oparciu o wiele badań opracowaliśmy odpowiednie rozwiązanie: pobudzanie jonowych kanałów potasowych w mieszkach włosowych*.

Zaburzenia działania kanałów potasowych stwierdzono w wielu chorobach, na przykład w zapaleniu wątroby typu C i cukrzycy. Te małe struktury białkowe, wyglądające jak pory, regulują transport jonów potasu przez błonę komórkową i pełnią główną rolę w utrzymywaniu funkcji i aktywności mieszków włosowych.

Ostatnie odkrycia wykazały, że w skórnych brodawkach włosowych mieszczących się w mieszkach włosowych człowieka znajdują się kanały potasowe. Tym samym dla naukowców otworzyło się nowe pole badawcze.

Naukowcy wykazali, że u ludzi, u których dochodzi do wypadania włosów, występują zaburzenia w funkcjonowaniu kanałów potasowych w mieszkach włosowych. Skutkuje to zmniejszeniem potencjału błonowego i zakłóceniem transportu jonów przez błonę komórkową mieszków włosowych – co powoduje ich miniaturyzację i wypadanie włosów.

Dzięki naszym badaniom nad jonowymi kanałami potasowymi możemy opracować wiele innowacyjnych produktów, które są bezpieczniejsze i skuteczniejsze od preparatów obecnych już na rynku. Przywracając funkcjonalność kanałów potasowych, nasz molekularny suplement na porost włosów TRX2® wspomaga wzrost nowych włosów i zmniejsza ich utratę we wczesnych stadiach wypadania, co zostało potwierdzone badaniami. Jest to pierwszy taki produkt na rynku.

Inne produkty, nad którymi pracujemy, przyniosą jeszcze bardziej spektakularne rezultaty. Prowadzimy szereg badań naukowych, które przybliżają nas ku osiągnięciu ostatecznego celu, jakim jest opracowanie skutecznego leku przeciw łysieniu.

Zobacz kto mówi o TRX2®

* Niniejsze stwierdzenia nie zostały ocenione przez agencje regulacyjne ds. leków. Niniejszy produkt nie jest lekiem ani lekarstwem, i nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom. Niniejszy suplement będący w toku postępowania patentowego zawiera składniki odżywcze, które wspomagają i utrzymują normalny wzrost włosów. Cynk, selen i biotyna przyczyniają się do utrzymania włosów w normalnej kondycji. Normalne włosy charakteryzują się również zdrowym wzrostem i wypadaniem w normalnej ilości. Rezultaty mogą się różnić i są zależne od indywidualnej przemiany materii. W przypadku ciąży, karmienia, przyjmowania leków lub chronicznej choroby prosimy o kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania niniejszego produktu. Aby zapoznać się z zagrożeniami i skutkami ubocznymi, prosimy przeczytać ulotkę i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przeczytaj ograniczenie odpowiedzialności. Przeczytaj uwagi prawne.

Ostrzeżenie: Cała zawartość niniejszej strony internetowej bazuje na opiniach i badaniach Oxford Biolabs Ltd., chyba że zaznaczono inaczej. Poszczególne artykuły są oparte na opiniach ich autorów, którzy mogą zachować do nich prawa autorskie. Informacje zamieszczone na niniejszej stronie nie mają na celu zastąpienia porad wykwalifikowanego lekarza i nie mogą być postrzegane jako porady lekarskie. Ich celem jest wymiana wiedzy i informacji uzyskanych z badań i doświadczeń Oxford Biolabs Ltd. i jego pracowników. Oxford Biolabs Ltd. zachęca do podejmowania własnych decyzji dotyczących zdrowia, opartych na własnych doświadczeniach i we współpracy z wykwalifikowanym lekarzem. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi warunkami świadczenia usług, polityką prywatności i pełnymi zastrzeżeniami tutaj.

© 2009 - 2017 Oxford Biolabs Ltd. Robert Robinson Avenue, The Oxford Science Park, Oxford OX4 4GA, United Kingdom